O nás

Nediktujeme prírode, príroda diktuje nám

„Robíme, čo máme radi. Veľakrát nám ľudia radili, aby sme vysadili niečo, čo je práve v kurze, ale tým sa neriadime. Ako povedal Henry Ford: „Keby som počúval len zákazníkov, vyrobil by som rýchlejšieho koňa. Ja som vyrobil auto.“ Namiesto slepého nasledovania trendov preto počúvame, čo nám našepkáva teroár pôda.

Aj v tých najrozvinutejších vinárskych regiónoch sa vinári a vinohradníci zameriavajú na to, čo sa dá v daných oblastiach najlepšie pestovať. Z takého hrozna zaručene budú krajšie a kvalitné vína. Vnímame terroir a podľa toho, čo nám ponúka, robíme výsadby.

O nás

Celý proces riadime sami. Od prvého rezu až po fľaškovanie vín, ktoré je unikátne tým, že sa plní celá odroda naraz, takže sa zachová zrecí cyklus fľaše. Režeme celá rodina, na osem až desať očiek, na jeden sťažeň. Aj zber hrozna prebieha pod našimi rukami. O všetkom sa radíme a rozhodujeme spoločne, aby sme urobili to najlepšie pre vinohrad. Pre nás je úplný základ, aby bol vinár zároveň skúseným vinohradníkom. Musí dokonale poznať hrozno, ktoré spracúva.

To najkrajšie na práci s vínom je... očakávanie. Už keď sa hráme s listami alebo zapracovávame kompost, rozmýšľame, ako bude to víno asi chutiť. Každý nový ročník sa snažíme čímsi obohatiť. Naším cieľom je stať sa biodynamickým vinárstvom pre dosiahnutie maximálnej symbiózy technológií a prírody.

Chceme tvoriť odrodové vína s prejavom terroiru a starať sa o vinohrady čo najšetrnejšie. Snažíme sa na našu prácu pozerať ekologicky a radšej ako plastovú spinku kúpime do vinohradu takú, ktorá sa o pár rokov v prírode prirodzene rozloží. Na zelinu nepoužívame herbicídy a aj prihnojovanie vinohradov prebieha na organickej forme. V roku 2018 sme prešli na 100 % ekologickú ochranu.

Otec nás vždy nechával, nech na veci prídeme sami. Férovosť, pracovitosť a osobné nadšenie sú hodnoty, ktoré nám vštepil a my robíme všetko preto, aby ich bolo cítiť v každej jednej fľaši z našich vinohradov.“

David Hubinský & Peter Hubinský